BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fél éves mélyponton a forint

Tovább gyengült a forint, ám ennek nincsenek fundamentális okai, a kereskedők pusztán technikai jellegűnek tartják a visszaesését. A magyar deviza már a nap elején esett a tegnapi 253,87 forintos eurójegyzéshez képest 254,30 forintos nyitással, s azóta tovább csúszik vissza a jegyzés, mostanra 254,65 forintig erősödött az euró. (Utoljára idén májusban járt ennél alacsonyabban a forint).

2005. november 22. kedd, 11:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gyengülésnek mögött fundamentális hírek nincsenek, a jelenség forintspecifikus, a környező devizák ellentétesen mozognak. A mostani 254,30/40-forintos szint a legutóbbi nagyobb gyengülés teteje, kereskedők szerint ennek áttörési után 256 forintig is erősödhet az európai deviza. Ellenkező irányban a várakozások szerint 252,50 forint a határ. Az eddigiekhez képest élénk a forgalom a piacon, külföldről bukkannak fel nagyobb euróvételek.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet