BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyengélkedett a forint

A tegnapi szignifikáns forinterősödés után kisebb korrekció történt a bankközin. Kereskedők szerint nem volt számottevő forgalom, az euró 249,80-250,36 forint között ingadozott a reggeli 249,35-250,20 szint után. Egy euróért reggel 1,1940 dollárt adtak, nem sokkal négy óra után pedig 1,2032 dollárt.

2005. október 12. szerda, 16:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hont András, a Hamilton kereskedője szerint lényeges körülmény, hogy a mai napon járt le a mintegy 288 milliárd forintnyi állampapír. "Amennyiben a külföldi befektetők úgy döntenek, hogy nem fektetik be újra Magyarországon ezt a mennyiséget, akkor ez a forintra is jelentős kihatással lehet" - mondta a kereskedő. "Könnyen megtörténhet, hogy a piac technikailag tesztelni kezdi a 255 forintos szintet. Ugyanakkor a nagyobb gyengüléshez komolyabb fundamentális hírek kellenének. Így a jövő hétre a 249-252 forint közötti sávot várunk" - tette hozzá a szakember.

A dollár a reggeli erősödés után 208,05/30 forinton állt délután, ami gyakorlatilag a keddi szintnek felel meg. Egy euróért reggel 1,1940 dollárt adtak, nem sokkal négy óra után pedig 1,2032 dollárt. Az amerikai fizetőeszközt gyengítheti a holnap napvilágot látó külkereskedelmi adat, illetve a pénteki makroadat "hírbörze".

"Greenspan ma délutáni washingtoni beszéde lényegében nem tett hozzá semmit a már ismert értelmezésekhez: egyre nyilvánvalóbbá válik a magasabb kamatlábak szükségessége" - mondta Hont András.

Ember Zoltán
Ember Zoltán

Ez is érdekelhet