BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Átlépte a 250 forintos határt az euró

A forint a nap során fokozatosan gyengült, az eurókurzus percekkel ezelőtt áttörte a 250 forintos határt.

2005. szeptember 30. péntek, 16:19

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Misik Sándor, a Hamilton szakértője elmondta: 248,50/70-es szintről indult reggel az euró, majd - részben a vártnál rosszabb fizetési mérleg miatt - forinteladásokba kedztek a befektetők. A ma publikál kdvezőtlen makroadat mellett vélhetően az államháztartási hiánycél szerdai módosítása is szerepet játszott a forint jelentős gyengülésében. A szakértő szerint az állampapír-eladók fokozatosan érétkesítik a magyar devizát, annak érdekében, hogy nem szaladjon el az árfolyam. (Erre utal, hogy tegnap még erősödni tudott a forint.) Egyes vélemények szerint a továbbiakban nem várható számottevő forintgyengülés, csupán korrekció megy végben az állampapír- és forintpiacon. A dollárt délután 4 óra után 207,50 forinton jegyezték a bankközin, ami megfelel a reggeli kurzusnak, míg a svájci frank drágább lett: a külföldi deviza kurzusa tegnap délutáni 153,30 forintról 160,30 foritra erősödött.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet