BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zuhan a forint - mi van a háttérben?

A tegnapi 246,80 forintos záró szintről csütörtök korán reggel a forint felkúszott 247 fölé, nem sokkal tizenkét óra előtt az euró forintkurzusa 247,30/40-es szinten áll. Szakértők szerint a gyengülés oka alapvetően technikai: a forint együtt mozgott a régiós devizákkal, amelyek egész Közép-Európában gyengültek az euróval szemben.

2005. szeptember 22. csütörtök, 12:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ugyanakkor a piacon fundamentálisan bizonytalanságot szült az IMF figyelmeztetése, illetve az államháztartás-egyenleg körüli vita, amely rövid távon tovább gyengítheti a nemzeti fizetőeszközt.

Az ING Bank múlt heti becslése szerint 247,50 volt az a technikai szint, amelyet ezen a héten elérhet a forint. "Ezt el is értük a nap folyamán, csütörtök délben 247,70 volt a csúcs, jelenleg a forint 247,30/40-os szinten tartózkodik" - mondja Geszti Pál, az ING Bank üzletkötője. "A mai napra további gyengülést várunk, elsősorban az amerikai kockázati alapok szokásos délutáni beáramlása miatt" - mondja a szakértő.

A szakember szerint a következő napokban megmarad a trend, és tovább fog esni a forint, amely egészen a 248,20 szintig mehet fel. Mindazonáltal a 24 órán belüli 1 forintos emelkedés nem tekinthető jelentősnek: ez kb. fél százalékos emelkedésnek felel meg.

Geszti Pál elmondta: technikailag a piac optimista a forintot illetően, de ha jön egy kedvezőtlen hír, akkor az könnyen stoplossokat indíthat el, ami gyengítheti a forintot. Ha fundamentálisan nézzük a forintot, akkor az IMF figyelmeztetése, illetve az államháztartás-egyenleg körüli vita egyértelmű bizonytalanságot szült, ami rövidtávon a gyengülés irányába hat.

Ember Zoltán
Ember Zoltán

Ez is érdekelhet