BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarországra tenné székhelyét a Graphisoft

A Graphisoft igazgatósága javaslatot tett a részvényeseknek a társaság székhelyének Magyarországra történő áthelyezéséről - tette közzé a társaság a BÉT honlapján.

2005. szeptember 8. csütörtök, 10:57

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A javaslat összes mellékletével és a vonatkozó törvények által megkívánt egyéb dokumentumokkal együtt 2005. szeptember 6-án elhelyezésre került a társaság jelenlegi bejegyzése szerinti amszterdami kereskedelmi kamaránál, és az elhelyezés tényét meghirdették a holland NRC Handelsblad című újság hasábjain. A cég előreláthatóan 2005. november elejére rendkívüli közgyűlést kíván összehívni, mely dönteni fog a javaslatról.
A Graphisoft kezdettől fogva elsősorban Magyarországon működött, majd jogi formáját Európai Részvénytársasággá alakította abból a célból, hogy székhelyét közép, illetve hosszú távon áthelyezhesse. Magyarországnak az Európai Unióhoz történt csatlakozásával a hollandiai jelenlét szükségessége megszűnt. A társaság európai részvénytársasággá történt 2005 július 27-i hatályú átalakulását követően a székhely a cég működésének természetes helyszínére - vagyis Magyarországra - történő áthelyezése lehetővé vált. Az áthelyezéssel évi mintegy 150-200 ezer euró adminisztratív és jogi költség megtakarítását várják.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet