BUX 139235.48 -0,19 %
OTP 45000 0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól hajrázott az index

A Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe a mai nap során szinte végig a negatív tartományban tanyázott, egy jó hajrával azonban pluszban zárt a mutató.

2005. szeptember 8. csütörtök, 16:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A több mint 15 milliárd forintos forgalomban elért 21945,12 pontos záróérték 0,27 százalékos erősödést jelent tegnaphoz képest. A négy vezető részvény közül csak a Mol veszített értékéből, árfolyama 1,11 százalékkal 22 200 forintra gyengült. Ezzel szemben az OTP 1,37 százalékkal 7998 forintra, a Richter 0,61 százalékkal 33 600 forintra, a Magyar Telekom pedig 0,42 százalékkal 964 forintra hízott.

Jól szerepelt továbbá a BorsodChem és az Egis, előbbi 0,36 százalékos drágulással 2508 forinton kötött ki, utóbbi 18 930 forintig kapaszkodott fel, ami 1,23 százalékos erősödést jelent tegnaphoz képest. A Synergon befektetőinek sem volt okuk panaszra, a rendszerintegrátor 1,7 százalékos emelkedése 1,72 százalékos záróárat eredményezett. A vesztesek között volt ugyanakkor az FHB, amely 1,3 százalékos veszteséget volt kénytelen elkönyvelni, így 1570 forintról indul holnap.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet