A dollár az euróval szemben 1,2460-as szinten kezdett, majd 1,2530-ig gyengült, az említett időpontban pedig 1,2430-nál járt. Ennek megfelelően a bankközi piacon a dollárért 196,20/40 forintot adtak a kereskedők. A szakember hozzátette: az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed egyik legfontosabb, Chicagóban székelő kirendeltsége magyar idő szerint ma este teszi közzé nyilatkozatát az aktuális folyamatokról, amelyből következtetni lehet majd arra, hogy a Fed nyíltpiaci bizottsága milyen lépésre szánja el magát szeptember 20-i ülésén. A mai nyilatkozat tehát megmozgathatja a zöldhasú árfolyamát. Skáre Balázs a szeptember 20-i döntés kapcsán közölte: az infláció és a kialakulni látszó ingatlanlufi miatt a Fed folytatja az eddigi politikáját, azaz mérsékelt, 25 bázispontos emelésről dönt majd.
