A BUX-gyengülés elsősorban a múlt héten remekül szereplő Mol és az OTP jelentős értékvesztésének köszönhető. Az olajpapír 3,2 százalékkal, 22900 forintra, az OTP 3,8 százalékkal, 7550 forintra gyengült. A Richter 0,3 százalékkal került lejjebb, így 33 700 forinton zárt, míg a Magyar Telekom 999 forinton stagnált.
A kisebb papírok többsége is gyengült. Az Egis például 18 660 forinton kötött ki, ami 1,8 százalékos veszteség péntekhez képest. Emellett az FHB is a rossz napot zárt, a jelzálogbank árfolyama 1551 forintra, vagyis 1,8 százalékkal esett.
A nap abszolút nyertese a Fotex volt, kurzusa 6,3 százalékkal 369 forintra erősödött, de jól szerepelt a Freesoft is, amely 2,3 százalékos drágulás nyomán 2200 forinton végzett.
