BUX 138821.67 -0,48 %
OTP 44890 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BÉT: korrekcióval indult a hét

A múlt pénteki száguldás és a bíztató reggeli rajt után ma esett a Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója. A BUX több mint 20,6 milliárd forintos forgalomban 2,2 százalékkal 21 875,49 pontra csökkent.

2005. szeptember 5. hétfő, 16:57

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A BUX-gyengülés elsősorban a múlt héten remekül szereplő Mol és az OTP jelentős értékvesztésének köszönhető. Az olajpapír 3,2 százalékkal, 22900 forintra, az OTP 3,8 százalékkal, 7550 forintra gyengült. A Richter 0,3 százalékkal került lejjebb, így 33 700 forinton zárt, míg a Magyar Telekom 999 forinton stagnált.

A kisebb papírok többsége is gyengült. Az Egis például 18 660 forinton kötött ki, ami 1,8 százalékos veszteség péntekhez képest. Emellett az FHB is a rossz napot zárt, a jelzálogbank árfolyama 1551 forintra, vagyis 1,8 százalékkal esett.

A nap abszolút nyertese a Fotex volt, kurzusa 6,3 százalékkal 369 forintra erősödött, de jól szerepelt a Freesoft is, amely 2,3 százalékos drágulás nyomán 2200 forinton végzett.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet