BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mol-vágta húzta felfelé a BUX-ot

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe napközben áttörte a lélektani 22 ezres határt, ám végül 1,29 százalékos növekedéssel 21 851 ponton zárt. A kereskedést a Mol húzta felfelé, amely történelmi csúcsot döntött: napközben a soha nem látott 23 500 forintig kúszott fel az árfolyam, és a nap végére az olajpapír 22 795 forinton zárt, ami 4,9 (!) százalékos plusznak felel meg.

2005. szeptember 1. csütörtök, 17:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<font size="5">

A Mol-vágta okairól napközben megoszlottak az elemzői vélemények: egyes vélemények szerint öngerjesztő piaci hangulat emelte magasba az olajcég papírjait, más elemzők szerint viszont világgazdasági hatások működtek közre a vágtában.

A csütörtöki napon az MTelekom és az OTP veszített értékéből: előbbi fél százalékot esve 995 forinton, utóbbi 1,15 százalékot csökkenve 7760 forinton fogott padlót.

A Richter 1,87 százalékkal, 32 100 forintra, szektortársa az Egis 1,37 százalékkal 18 550 forintra erősödött, a Borsodchem stagnált.

A tech papírok közül egyedül a Synergon tudott izmosodni, 0,32 százalékkal 620 forintra. A Freesoft volt a nap vesztese: 3,11 százalékos csökkenéssel 2180 forinton terült el. Az Antenna 0,29 százalékkal 5085 forintra gyengült, míg a Graphisoft 0,5 százalékkal 1735 forintra csökkent.

Ember Zoltán
Ember Zoltán

Ez is érdekelhet