BUX 138840.39 -0,47 %
OTP 44820 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Növelte nyereségét az FHB

Tovább növelte adózott eredményét az FHB 2005 első negyedévéhez képest, a refinanszírozott hitelek több mint felét már devizaalapon folyósítják.

2005. augusztus 9. kedd, 08:13

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az FHB (Földhitel- és Jelzálogbank Rt.) újabb eredményes negyedévet zárt 2005. június 30-án: az adózott eredmény a második negyedévben 2 367 millió forint volt, amely 206 millió forinttal magasabb az első negyedévinél. A 2005. második negyedévi adózás előtti eredmény 2 875 millió Ft volt, amely 703 millió Ft-tal, vagyis 32,4 százalékkal haladja meg a 2004-est. A lakáshitel-állomány növekedési ütemének csökkenése 2005 első félévében folytatódott. Az előző évhez viszonyítva 2002-ben 140, 2003-ban 93,7, 2004-ben 26,6, 2005 eltelt időszakában pedig 7,5 százalékkal gyarapodott a lakossági lakáscélú hitelek állománya. A forintlakáshitelek havi állományának növekedési üteme jelentősen csökkent, azonban a második negyedévre elérte a havi 32 milliárd forintos szintet, amely még így is csak a 2004-es átlagos növekedésnek felel meg.

A saját értékesítésű hitelek állománya egy év alatt - 2005. június 30-ig - 25,7 milliárd forinttal, 21,5 százalékkal emelkedett. A refinanszírozott hitelek állománya 2005. június 30-ra az egy évvel ezelőttihez 6,4 százalékkal 248,1 milliárd forintra növekedett. Az év második három hónapjában a folyósított refinanszírozáson belül továbbra is jellemző a devizahitelek havonta növekvő mértékű aránya: összességében az ügyletek 51,0 százaléka valósult meg ilyen formában.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet