Kolba Miklós, az ING szakértője közölte: a befektetők lengyel papírokat értékesítettek, így a zloty 4,11-ről 4,1350-es szintig gyengült az euróval szemben, ami 10 fillérrel gyengítette a forint eurókurzusát. Így a közös devizát 246,45/55 forinton jegyzik a bankközin, szemben a tegnapi 246,35/45-ös árfolyammal.
A nemzetközi piacokon az euró erősödött a dollárhoz képest, a kurzus 1,1980-ról 1,2060-ra változott. Ennek eredményeként a dollárt 204,40/50 forintért mérik a budapesti piacon.
