Nem történik semmi, szignifikáns forgalom nincs, minden piac áll - mondta délelőtti eseményekről Kolba Miklós, az ING üzletkötője, hozzátve: az euró árfolyama a tegnap délutáni 247,00/20 forintos szintről 246,85/95-re süllyedt. Délután némileg élénkült a piac, alacsony, de a délelőtt, illetve az előző napokban látottnál valamivel nagyobb forgalomban picit gyengült a forint, majd a 246,60/70-es szintre drágult. A csekély drágulás a lengyel devizának köszönhető, a zloty euróhoz mért árfolyama ugyanis 4,02-es szintre emelkedett, ami magával húzta a régiós fizetőeszközöket, így a cseh koronát és a forintot is.
A Fed 25 bázispontos kamatemelése a nemzetközi piacokon dráguló dollár a nap során valamivel gyengült a forinttal szemben, a kurzus nyitás utáni 205 forintról 204,50-es szintre süllyedt.
