BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BUX: rekorddömpinggel indult a második félév

A tegnapi erősödés után gyengüléssel kezdte a második félév első kereskedési napját a BUX, majd fokozatosan magára talált, így nem sokkal dél után 1,12 százalékos nyerésben, 18 949 pontnál tartott, végül 4 ponttal a 19 ezres határ alatt végzett. Az erősödésben fontos szerepet játszott a rekorddöntő gyógyszerduó.

2005. július 1. péntek, 18:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A csütörtöki záróértékhez viszonyított 1,4 százalékos erősödésből valamennyi blue chip kivette a részét, leginkább a Richter-részvényeseknek volt okuk örömre. A gyógyszerpapír 3,2 százalékos erősödést követően 30749 forinton állapodott meg, ami történelmi csúcsot jelent. A Magyar Telekom árfolyama 2,64 százalékkal került feljebb, így 895 forintról indul hétfőn. A BÉT-kedvencek ennél alacsonyabb mértékben dárgultak: az OTP 0,8 százalékkal 6975 forintra, a Mol pedig 0,6 százalékkal 17 245 forintra erősödött.
A Richter szektortársa is rekordot döntött, a nap során a 20 ezer forintos szintet megközelítő Egis 19 195 záróárfolyama 1,1 százalékos erősödést jelent.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet