BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Forintpiac: csak a dollárkurzus változott

Az euró a tegnapi zárószinten, 247,60/70 forinton nyitott a bankközi devizapiacon, egy csekély mértékű erősödést követően délután visszatért a kiindulóponthoz. A valamivel dél előtt látott drágulás, amelynek köszönhetően 247,20/30-ig süllyedt az euróárfolyam, a technikai trade-elők euróeladásaival magyarázható - fogalmazott Kolba Miklós, az ING Bank üzletkötője.

2005. június 29. szerda, 16:24

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A piaci események az elmúlt napok forgatókönyvei szerint alakultak: minimális forgalom és érdeklődés volt tapasztalható, annak ellenére, hogy a lengyel jegybank a vártnál magasabb kamatsökkentést hajtott végre. A előrejelzésekben szereplő 25 helyett 50 bázispontos mérséklés nyomán elvileg gyengülnie kellett volna a régiós devizáknak, így a forintnak, ez azonban elmaradt - mondta Misik Sándor, a Hamilton szakértője.
A forint a dollárhoz mért kurzusa a nemzetközi piacokon végbement eurógyengülés nyomán jelentősebben változott. Az közös deviza az amerikai fizetőeszközhöz viszonyított keresztárfolyama 1,2050-re süllyedt, így a dollár a forinttal szemben is drágult, 205,50-re. Ez elsősorban a kedvezőbb amerikai GDP adattal magyarázható - fogalmazott Misik Sándor, hozzátéve: holnapi nap során további dollárerősödés várható, a jegybank szerepét Amerikában betöltő FED ugyanis a prognózisok szerint újabb 25 bázispontos kamatemelésről dönt majd. A dollár ebből adódóan erősödhet az euróval szemben, ami gyengülést okozhat a régióban. A forint szempontjából ez maximum 250 forintos eurókurzust jelenthet, ennél magasabb árfolyam azonban nem várható.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet