Az ING Bank tradere szerint a magyar deviza értékvesztése a ma bejelentett adólépésekkel, illetve a régió gyengülésével magyarázható. A piacot eddig gyakorlatilag nem érdekelte a hiány, ám a Gyurcsány által bejelentett intézkedések miatt 2006-ban a költségvetésből kieső 300 milliárd forint már lépésre késztrette a befektetőket - fogalmazott a szakértő. A régiót a zloty húzta lejjebb, a lengyel deviza a 4,03-as szintről 4,06-ig gyengült az euróval szemben, ami a cseh koronát és a forintot is gyengítette. A dollár jegyzése 203,70/90 forint körül járt a budapesti zárás előtt, ami a forintgyengülésnek tudható be, az euró/dollár keresztárfolyam ugyanis délutáni zárás előtt a reggeli szinten, 1,2170-en állt.
