BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Adólépések lenyomták a forintot

Bár forgalomról nem lehet beszélni, a forint gyengült a bankközi piacon - mondta Kolba Miklós, az ING tradere, hozzátéve: zéró likviditás mellett az nyitáskor feljegyzett 247 forintos eurókurzus 248 forintig erősödött a nap során - mondta Kolba Miklós.

2005. június 27. hétfő, 17:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ING Bank tradere szerint a magyar deviza értékvesztése a ma bejelentett adólépésekkel, illetve a régió gyengülésével magyarázható. A piacot eddig gyakorlatilag nem érdekelte a hiány, ám a Gyurcsány által bejelentett intézkedések miatt 2006-ban a költségvetésből kieső 300 milliárd forint már lépésre késztrette a befektetőket - fogalmazott a szakértő. A régiót a zloty húzta lejjebb, a lengyel deviza a 4,03-as szintről 4,06-ig gyengült az euróval szemben, ami a cseh koronát és a forintot is gyengítette. A dollár jegyzése 203,70/90 forint körül járt a budapesti zárás előtt, ami a forintgyengülésnek tudható be, az euró/dollár keresztárfolyam ugyanis délutáni zárás előtt a reggeli szinten, 1,2170-en állt.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet