BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BUX: folytatódott a szárnyalás

A 15-ik életévét tegnap betöltött Budapesti Értéktőzsde indexe folytatta a szárnyalást: a BUX 0,32 százalékos növekedéssel, 23 milliárd forintos összforgalom mellett, 18 734 forinton húzta le a redőnyt. A kereskedést a MOL és az OTP húzta, az MTELEKOM és a RICHTER esett, a nap vesztese a Borsodchem volt.

2005. június 21. kedd, 17:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A legnagyobb, 10,2 milliárd forintos forgalma a Molnak volt, árfolyama 145 forinttal, 0,83 százalékkal 17 620 forintra nőtt. Napközben az olajipari részvény az eddigi legmagasabb, 17 780 forintos kötésárat is elérte. Az OTP 1,9 százalékos emelkedéssel 6990 forinton zárt, míg az MTELEKOM 1,17 százalékkal 845 forintra csökkent. A Richter 1,35 százalékos zuhanással, 28 855 forinton fogott padlót.

A Richter szektortársa, az Egis 0,82 százalékkal gyengült, így végül 18 200 forinton állapodott meg. A Borsodchem volt a nap vesztese: 2 százalékos zuhanással 2347 forinton terült el a parketten.

A tech-papírok közül az Antenna és a Freeesoft stagnált, az Econet és a Synergon 1,59, illetve 0,19 százalékkal erősödött, a Graphisoft 0,33 százalékkal gyengült.

Ember Zoltán
Ember Zoltán

Ez is érdekelhet