A szektor azután került felszálló ágba, hogy az amerikai Intel közzétette: a második negyedévben a vártnál jobban alakultak az eladások, ezért erős eredmények várhatók az ágazat cégeitől. Ennek köszönhetően a német Infineon elképesztő, több mint 5 százalékos drágulást könyvelhetett el, de jól teljesített az STMMicroelectronics, illetve a holland ASML Holding NV is. Szintén az Intel segített a Nokiának: mobiltelefon-gyártó részvényét azután kedzték el vásárolni a befektetők, hogy a cég bejelentette az amerikai társasággal együttműködve gyorsítja a széles sávú mobiltechnológia, a WiMax fejlesztését. A európai indexek közül a párizsi index, a CAC 0,7 százalékos erősödést produkált, a londoni társa 0,4 százalékkal került feljebb, Frankfurtban pedig 0,5 százalékos többletet ért el a mutató.
