BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A chipek húzták Európát

Valamennyi európai index erősödött a mai nap során, elsősorban a chipgyártók kiemelkedő teljesítménye nyomán.

2005. június 10. péntek, 19:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szektor azután került felszálló ágba, hogy az amerikai Intel közzétette: a második negyedévben a vártnál jobban alakultak az eladások, ezért erős eredmények várhatók az ágazat cégeitől. Ennek köszönhetően a német Infineon elképesztő, több mint 5 százalékos drágulást könyvelhetett el, de jól teljesített az STMMicroelectronics, illetve a holland ASML Holding NV is. Szintén az Intel segített a Nokiának: mobiltelefon-gyártó részvényét azután kedzték el vásárolni a befektetők, hogy a cég bejelentette az amerikai társasággal együttműködve gyorsítja a széles sávú mobiltechnológia, a WiMax fejlesztését. A európai indexek közül a párizsi index, a CAC 0,7 százalékos erősödést produkált, a londoni társa 0,4 százalékkal került feljebb, Frankfurtban pedig 0,5 százalékos többletet ért el a mutató.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet