A szakértő szerint ugyanis az egész régió erősödik az euróval szemben. Vágó György, a Hamilton szakembere a NAPI Online-nak elmondta tulajdonképpen illogikus az elmúlt napokban látott erősödés, ez ugyanis érthetetlenné teszi az áprilisban tapasztalt gyengülést. A szakember szerint az egyik lehetséges verzió, hogy a piacok tesztelték a kelet-európai devizákat, hogy mennyire képesek gyengülni. Vágó szerint a következő hónap elejéig elképzelhető egy újabb tőkekivonás Amerika felé, ami 253-255 forint közelébe viheti az eurókurzust.
