A BUX délelőtti mozgása egy kétpúpú tevéhez hasonlatos grafikont rajzolt ki: a nyitás utáni lejtmenet a nyakat, az azt követő két hegy- és lejtmenet pedig a két púpot "hozta létre". Az ezt követően meginduló hegymenet pluszban vitte az irányadó mutatót, amely végül 17 632 ponton végzett, ami 0,6 százalékkal haladja meg a csütörtöki záróértéket. úű
A vezető négyes közül a Magyar Telekom és az OTP járt jól, előbbi 1,8 százalékkal 843, a bankpapír pedig 0,9 százalékkal 6540 forintra hízott. Ezzel szemben a Mol 8,5 milliárd forintos forgalomban 0,6 százalékot veszített érétkéből, így 15 850 forinton zárt, míg az orosz piac alakulásáról közleményt kibocsátó, a nap folyamán 3 százalékos mínusztban is járó Richter végül 0,9 százalékkal gyengült, így 28 300 forintról startol hétfőn. Szektortársa az Egis ennél nagyobbat esett, a 17 390 2,9 százalékos veszteség csütörtökhöz képes.
A BorsodChem befektetői is mosolyogva hagyták el a "parkettet", részvényük árfolyama ugyanis 2,3 százalékos drágulás nyomán 2275 forinton tölti a hétvégét. A csütörtöki kereskedés bajnokaiban még maradt szufla, így 1,6 százalékkal 13 100 forintra tudott erősödni, A Freesoft pedig 2370 forintos záróára pedig, 5,3 százalékos emelkedést jelent.
