BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kilőtt az FHB

Kiváló napot zárt a tőzsde, az irányadó mutató több mint 24,1 milliárd forintos forgalomban 2,28 százalékos többlettel 17 528,20 ponton zárt. A 391 pontos erősödésben a lefelé korrigáló OTP és a jelentős mínuszban csúszó Egis nem vett részt.

2005. június 2. csütörtök, 17:21

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A mutatót főként a Mol és a Magyar Telekom húzta feljebb: az olajrészvény 2,8 százalékkal 15 945 forintra, a távközlési papír 2,9 százalékkal 828 forintra drágult. Felemásan teljesített a gyógyszerszektor, a Richter 1,5 százalékos erősödésével szemben az Egis 1,9 százalékos esést produkált, így előbbi 28 550, utóbbi pedig 17 900 forinton zárt. Utóbbival azonos irányba ment az OTP, de a bankpapír esetében feljegyzett 6480 forintos záróár alapján adódó 0,3 százalékos gyengülés miatt nem volna érdemes kiábrándulni a részvényből.
Bombaformában volt a Freesoft, amiben vélhetően az is szerepet játszott, hogy a Mooltech Kft. megvásárlását ma bejelentő tőzsdei társaság az adásvételi megállapodásban a kft. eladói összesen 27 ezer darab Freesoft-részvény megvásárlását garantálták. Az BorsodChem is remekelt, a cég papírja 3,7 százalékos drágulással örvendeztette meg befektetőit. Mindez semmi az FHB-hoz képest, a jelzálogbank több mint 7 százalékos drágulással hagyta mögött a mai napot, így holnap 12 900 forintról kezd.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet