Az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. (ÁPV) egyelőre nem ad ki short listet az Antenna Hungária Rt. (AH) privatizációjával kapcsolatban - írja mai számában a Világgazdaság. A társaság igazgatósága a megfelelő fórumok végigjárása után dönt erről a lehetőségről - mondta el a lapnak Oravecz Péter, az ÁPV kommunikációs igazgatója. Az AH 75 százalék plusz egy részvényének privatizációjáról tavaly ősszel született döntés, májusban összesen tíz társaság adott be pályázatot, a második fordulóra meghívottak köréről júniusban dönt az ÁPV igazgatósága.
A NAPI Gazdaság korábban azt írta, a rövidített listán összesen három potenciális vevőjelölt szerepel, nekik július 15-éig kell a végleges pályázatokat beadni. A piaci pletykák a cseh Ceské Radiokomunikace, a spanyol Retevisión, a svájci Swisscom, a francia TeleDiffusion de France, a dán TDC, a holland UPC és az olasz Vivendi mellett pénzügyi befektetőket emlegetnek a kérők között.
Az ügyletet a Gazdasági Versenyhivatalnak is jóvá kell hagynia, így a szerződés aláírása akár novemberre is csúszhat. Ez azért fontos, mert a vevőnek az AH fennmaradó közel 25 százaléknyi részvénycsomagjára nyilvános vételi ajánlatot kell majd tennie. Ennek árfolyama az állam által kapott vételár, illetve az ügyletet megelőző 180 napos tőzsdei forgalommal súlyozott átlagár közül a magasabb lesz.
