BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megduplázza osztalékát az FHB?

Az idén akár 200 forintos osztalékot is fizethet a nyereségének több mint ötödével való növekedését tervező FHB.

2005. február 15. kedd, 13:01

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tavalyi 100 forint után 200 forintos osztalékot fizethet az idén a Földhitel- és Jelzálogbank Rt. - derült ki a pénzintézet mai sajtótájékoztatóján. Az osztalékfizetési várakozások összecsengenek azzal, hogy a bank 2004-ben a bank jelentősen növelte eredményét, amely meghaladta a 7 milliárd forintot. Az eredmény a magyar számviteli szabvány szerint 22 százalékkal bővülhet az idén, míg IFRS szerint 26-27 százalékos növekedés várható.
Gyuris Dániel, az FHB vezérigazgatója az osztalékkal kapcsolatban közölte: azt is figyelembe kell venni, hogy a privatizációs tájékoztató szerint az osztalék fizetésre fordítható összeg maximum a profit 20 százaléka lehet. Az ÁPV továbbra is tőkepiaci értékesítést preferálja, messzemenően figyelembe véve a jelenlegi tulajdonosok érdekeit - hangoztatta Gyuris.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet