BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lejtőn a tech-papírok

A technológiai részvények szánalmas teljesítménye nyomán mérséklődéssel zárták a napot a nyugat-európai tőzsdeindexek.

2005. január 20. csütörtök, 18:47

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tech-szektor látványos lejtmenetének origóját a Sony háza táján kellett keresni, a távol-keleti cég ugyanis a megemelt nyereség-prognósiza mellé csökkenő forgalmat jósolt, amitől megriadtak a befektetők. Az Ericsson, a Philips, és a Thomson papírjai egyaránt lejtőre kerültek, pedig ez utóbbi büszkén jelentette be, hogy szövetségre lépett a japán Funai Electric-kel. A Sony félvezetőpiacról mondott sötét szavai pedig az Infineon és a holland ASML részvényeit küldték a mélybe. A Nokia árfolyamát a Citigroup leminősítése apasztotta, a Deutsche Bankot pedig a Goldman Sachs rántotta le: a helyzeten a banknál bejelentett elbocsátások sem segítettek.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet