BUX 137909.77 -1,14 %
OTP 44390 -1,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már 248 forint az euró! Mi van a háttérben?

A tegnap délutáni 246,20 forintos szinthez képest már csaknem két forinttal hízott az euró árfolyama a bankközi devizapiacon, s két órakor belekóstolt a 248,00 forintba is. Az elemzők véleménye megoszlik a forintgyengülés hátteréről.

2005. január 6. csütörtök, 17:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Bloomberg által megkérdezett elemzők szerint a piaci szereplők nyugtalanságát a jegybank várható kibővítése okozza, a jegybank-törvény módosítása nyomán Gyurcsány Ferenc miniszterelnök arra készül, hogy 13 főre bővítse a monetáris tanácsot. Kolba Miklós, az ING Bank tradere azonban másképp látja a dolgot. Szerinte egyszerű technikai ügyletek állnak a háttérben, az euró/dollár kurzus napok óta tartó folyamatos gyengülése ugyanis lehúzta a forint árfolyamát nemcsak a zöldhasúval, de az euróval szemben is. A szakember szerint egyébként is a mostani lejtmenettel csak kezd beárazódni a forint a reális árfolyamára, ráadásul nem szabad elfelejteni, hogy másfél hét múlva ülésezik a monetáris tanács, amitől a piac újabb kamatvágást remél.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet