BUX 139662.24 0,03 %
OTP 45750 -0,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Továbbra is lejtmenet

Folytatódott a hétfőn kezdődött gyengélkedés a nyugat-európai tőzsdéken, s az ok is nagyjából hasonló volt, mint egy nappal korábban: túl drága olaj, túl drága euró.

2004. november 23. kedd, 19:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az olaj ára New Yorkban visszatért az 50 dollár feletti tartományokba, feladva a leckét az olajfüggő társaságoknak. Az általános borúlátás közepette lefelé tendált a Bayer részvénye is, mivel a Baycol-botrány újabb adalékai láttak napvilágot a lapokban. A Deutsche Telekom részvényét egy leminősítés nyomta a mélybe, míg a BASF befektetőinek nem tetszett, hogy a társaság 3 000 dolgozójának talpára köt útilaput. A Deutsche Bank-papír ugyanakkor szárnyra kapott a hasonló mértékű leépítés bejelentése után. A Dexia hivatalosan is beismerte, hogy egy nagyrészvényesének nemtetszése miatt megszakította az egyesülési tárgyalásokat az olasz Sanpaolo IMI-vel.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet