BUX 140514.70 0,64 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyógyszerbessz Európában

Mérséklődéssel zárták a hét utolsó kereskedési napját a nyugat-európai tőzsdeindexek, elsősorban a gyógyszeripari részvények zuhanása miatt.

2004. november 19. péntek, 18:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nyugat-európai pénteki mélyrepülést elsősorban a befektetők kivonulása generálta a gyógyszerpiacról, bár ebben az ágazat aligha volt ludas. Annál inkább a Merck-botrány kitörése óta kissé ideges amerikai gyógyszerfelügyelet, mely ezúttal az AstraZeneca egyik készítményének mellékhatásait veszi górcső alá. A társaság részvénye csaknem tíz százalékot veszített értékéből, de a rivális GlaxoSmithKline papírja sem úszta meg négy százaléknyi zuhanás nélkül. Jól szerepelt azonban a bankszektor, az ágazat vonzerejét továbbra is a Dexia és a Sanpaolo IMI közti tárgyalások adják. Az EMI-papír kurzusa 15 százalékkal ugrott meg Londonban, miután a zenei kiadó a viszonylag gyenge első féléves eredmények ellenére is látványosan optimista volt az idei teljesítményét illetően.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet