BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól nyitott a PKO részvénye

Kelet-Európa legnagyobb bankjának, a PKO Bank Polskinak ma debütált részvénye a varsói tőzsdén és nem is rosszul.

2004. november 10. szerda, 14:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A PKO volt a régió utolsó nagy pénzintézete, mely állami tulajdonban volt. A lengyel állam pakettjének 38 százaléka azonban most magánkézbe és a tőzsdére került, s a befektetők ráugrottak a részvényre. A PKO-papírok máris 18 százalékkal többet értnek, mint az eredeti kibocsátás 24,3 zlotys szintje, s ezzel a varsói tőzsde a második legnagyobb értékű piaccá vált a bécsi börze után.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet