A PKO volt a régió utolsó nagy pénzintézete, mely állami tulajdonban volt. A lengyel állam pakettjének 38 százaléka azonban most magánkézbe és a tőzsdére került, s a befektetők ráugrottak a részvényre. A PKO-papírok máris 18 százalékkal többet értnek, mint az eredeti kibocsátás 24,3 zlotys szintje, s ezzel a varsói tőzsde a második legnagyobb értékű piaccá vált a bécsi börze után.
