BUX 138661.08 -0,6 %
OTP 44710 -0,47 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BÁT közgyűlés: 5 százalék KELER az MNB-nek

A tulajdonában levő 25 százalékos KELER részvénycsomagból 5 százalék MNB-nek való eladásáról döntött a BÁT mai közgyűlése (az MTI értesülése szerint mintegy 590 millió forintos vételárért), amely ugyanakkor BÉT-es és HVB-s delegáltakat választott vezető testületeibe, illetve döntés született a korábbi BÉT-BÁT integrációt elindító határozat visszavonásáról. A KELER röviddel ezután tartott közgyűlésén ugyszintén személyi változásokra került sor.

2004. július 2. péntek, 16:54

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A BÁT igazgatóságába Horváth Zsoltot a BÉT vezérigazgatóját és Szabó Tamást a HVB jogi képviselőjét választották be a részvényesek, a felügyelő bizottságba pedig Mohai Györgyöt a BÉT vezérigzagató-helyettesét, illetve Búzás Tamást a HVB jogi osztályának helyettes vezetőjét választották be. Török Sándor a BÁT elnöke a NAPI Online kérdésére elmondta, az integráció folyamata a határozat visszavonása ellenére sem áll le. Ezt mutatja az is, hogy a BÁT vezető testületeibe a BÉT menedzserei kerültek.

A KELER részvények 5 százalékos csomagjának eladása minden bizonnyal része annak a korábban az MNB-vel kötött megállapodásnak, amelyről a jegybank korábban azt nyilatkozta, hogy a HVB-vel való megegyezéssel kerülhet többségbe a KELER-ben. A megállapodásnak állítólag része az is, hogy a KELER alapszabályban 60 százalékra emelkedik egyes döntésekhez szükséges szavazati arány.

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet