Ma indul az igazi hajrája az első negyedéves gyorsjelentési szezonnak a Budapesti Értéktőzsdén, a következő három napban adja közre az A kategóriás társaságok zöme első háromhavi gazdálkodásának adatait. A magyar részvénypiaccal foglalkozó értékpapír-elemzők többsége – tisztelet a kivételnek – ezúttal is az utolsó pillanatokban készítette el a cégek eredményeire vonatkozó előrejelzéseit.
Az előzetes adatok alapján a Moltól várják a blue chipek közül a leglátványosabb növekedést az előző év azonos időszakához képest. Az olajipari vállalattól a tavalyi első háromhavi profit megduplázását várják a szakemberek, igaz, az előrejelzések a már megszokott módon egy igen széles, 20 százalékos sávban szóródnak.
Az OTP-től is kiugróan jó első negyedévre számít a piac, a konszenzus szerint a bank nyeresége az első három hónapban másfél milliárd forintnyira megközelíti a 30 milliárdot.
Persze a forgalom nagy részét adó papírok között lesz majd lemaradó is, a Matávtól siralmas negyedévet várnak. A távközlési szolgáltató eredménye a várakozások szerint közel negyedével olvadt tavalyhoz képest. A Démásztól a profit reálértéken történő megőrzésére, míg az Egistől – amelynek eltérő pénzügyi éve miatt ez már a második negyedéve „idén” – 10 százalék feletti növekedésre számít a piac.
