BUX 140415.77 0,57 %
OTP 45920 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Matáv: visszaesés; Mol és OTP: növekedés

A hét hátralévő napjaiban jelenik meg a tőzsdei A kategóriás cégek többségének első negyedéves gyorsjelentése. A Matávtól jelentős visszaesést, az OTP-től és a Moltól robusztus növekedést várnak az elemzők. A NAPI Gazdaság cikke.

2004. május 12. szerda, 08:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ma indul az igazi hajrája az első negyedéves gyorsjelentési szezonnak a Budapesti Értéktőzsdén, a következő három napban adja közre az A kategóriás társaságok zöme első háromhavi gazdálkodásának adatait. A magyar részvénypiaccal foglalkozó értékpapír-elemzők többsége – tisztelet a kivételnek – ezúttal is az utolsó pillanatokban készítette el a cégek eredményeire vonatkozó előrejelzéseit.

Az előzetes adatok alapján a Moltól várják a blue chipek közül a leglátványosabb növekedést az előző év azonos időszakához képest. Az olajipari vállalattól a tavalyi első háromhavi profit megduplázását várják a szakemberek, igaz, az előrejelzések a már megszokott módon egy igen széles, 20 százalékos sávban szóródnak.

Az OTP-től is kiugróan jó első negyedévre számít a piac, a konszenzus szerint a bank nyeresége az első három hónapban másfél milliárd forintnyira megközelíti a 30 milliárdot.

Persze a forgalom nagy részét adó papírok között lesz majd lemaradó is, a Matávtól siralmas negyedévet várnak. A távközlési szolgáltató eredménye a várakozások szerint közel negyedével olvadt tavalyhoz képest. A Démásztól a profit reálértéken történő megőrzésére, míg az Egistől – amelynek eltérő pénzügyi éve miatt ez már a második negyedéve „idén” – 10 százalék feletti növekedésre számít a piac.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet