BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Viták a NABI-közgyűlésen

A NABI közgyűlése döntött arról, hogy legkorábban a 2007-es eredmény után fizethet a cég osztalékot, s két új it-tagot is választottak.

2004. április 27. kedd, 11:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szünetet rendelt el az igazgatóság a NABI Rt. közgyűlésén, ugyanis a First Hungary Fund képviselőjével egyeztetni kell a javasolt alapszabály-módosítási előterjesztésről. A tervek szerint az alapszabály-változtatás lényege, hogy bankokkal történt megállapodáshoz - ami opciót is biztosít a hitelezők részére - szükséges alaptőkeemelésre felhatalmazást kapna az igazgatóság.
A közgyűlés eddig egyébként elfogadta a tavalyi éves beszámolókat és modosították a cég osztalékpolitikáját, szintén a bankokkal történt megállapodásnak megfelelően. A cég így legkorábban a 2007. év után fizethet osztalékot, vagyis a részvényesek az esetleges eredményből 2008-ig nem részesülnek. A közgyűlésen több részvényes kifogásolta, hogy az igazgatóság úgy vállalat kötelezettséget az osztalékpolitika módosítására, hogy előtte nem kért erre közgyűlési felhatalmazást.
A tulajdonosok igazgatósági tagokat is választottak: a lemondott Róna Péter és John Horstmann helyett a First Hungary Fund javasolt két új tagot.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet