Az EMT-t még tavaly tavasszal helyezték hitelezői jogi igazgatás alá (a csődgondnok helyi megfelelője lehet), azóta Magyarországon nem sok hírt lehetett hallani a csepeli szerszámgépgyártó társaság fő tulajdonosáról.
A kinti bejelentés szerint a jogi igazgatás a hitelezőknek fizetendő készpénz fejében többek között az Excel Machine Tools eszközeit értékesítené egy befektetőnek, s ezen belül a leányvállalatokban meglévő tőkerészesedést és részvényeket is eladná. Ugyanakkor a meglehetősen bonyolult tranzakciósorozathoz, amelyben az új befektető birtokon belül kerülne, még számos fórum jóváhagyására van szükség.
Így az EMT hitelezőinek, az EMT részvényeseinek és a szingapúri tőzsdének is jóvá kell hagynia a tervezett eladásokat. Ha új tulajdonoshoz kerülnének az EMT Csepel részvényei, az Magyarországon nyilvános vételi ajánlattételi kötelezettséget vonna maga után. Persze a korábbi példákból kiindulva korántsem biztos, hogy egy ilyenre Szingapúrból bármely befektető szívesen vállalkozna.
