Az ingatlanszövetkezetek, így a KPHM és a Vertical-Invest azért jelentettek kézenfekvő megoldást a K&H ügyfelektől elsíbolt összegek tisztára mosására, mert mondjuk az off-shore cégekkel szemben nem kellett külföldre vinni a pénzt, és a banki átutalást is kikerülhették. Emellett a rövid távra biztosított magas kamat biztosította a betét haszonnal történő egyszerű kivételét. Az említett két ingatlanszövekezet hozzávetőleg 7-800 millió forintnyi tőkéhez jutott, míg ügyfeleik száma nem volt több másfél ezernél.
