Egészében véve sikeresnek bizonyult a 12 éve kezdődött kárpótlási folyamat egyfajta zárásának szánt „utolsó jegycsere”: a háromhetes jegyzés utolsó utáni napján, a szombati hosszabbítón is több ezren cseréltek a kedvükért nyitva tartó mintegy ötven bankfiókban. Bár a Forrás-jegyzés összesített adatait csak pénteken teszi közzé a forgalmazó CA-IB Rt., a NAPI Gazdaság nem hivatalos információi szerint több mint húszezer jegyző mintegy 4 milliárd forint névértékű Forrás-részvényt jegyzett.
A jegyzők túlnyomó része alanyi kárpótolt volt, ők mintegy egymilliárd forint címletértékű kárpótlási jegyet cseréltek részvényre. Néhány száz nem alanyi kárpótlásijegy-tulajdonos valamivel kevesebb mint 3 milliárd forint értékű Forrás-részvényt jegyzett. Köztük volt a Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szervezete (TEBÉSZ) is, két (egy elsőbbségi és egy törzs-) részvénnyel.
A jegyzések túlnyomó része - több mint háromnegyede - törzsrészvényekre irányult, így a felajánlott 4,6 milliárd forintnyi törzsrészvény nagyobbik része elkelt. A 4 milliárd forint névértékű, évi minimum 5 százalékos osztalékra jogosító elsőbbségi részvény zöme viszont az ÁPV Rt. portfóliójában maradt. Így a március végi adatai szerint 15 milliárd 540 millió forintos saját és 9 milliárd forintos jegyzett tőkével rendelkező Forrás Rt. legnagyobb tulajdonosa bizonyosan az ÁPV Rt. lesz, ám nem biztos, hogy a legtöbb szavazattal is ő fog rendelkezni. Úgy tudni, a vagyonkezelő szervezet igazgatósága csütörtöki ülésén értékeli a Forrás-jegyzést és dönt a további tennivalókról. A részvények tőzsdei bevezetése augusztus elejére várható.
