BUX 139914.10 0,21 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Folytatja a kivonulást Ázsiából a Deutsche Telekom

Folytatja a kivonulást Ázsiából a Deutsche Telekom, malajziai és indonéziai érdekeltségei után most a Fülöp-szigeteki Globe Telecomban lévő részvénycsomagjára keres vevőt az adóssághegyét mindenáron lefaragni igyekvő német távközlési óriás.

2003. június 27. péntek, 10:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A malajziai és az indonéziai érdekeltségek eladása után most a Fülöp-szigetek második legnagyobb mobilszolgáltatójában lévő részvénycsomagjára keres vevőt a Deutsche Telekom. A 43 százalékos piaci részesedéssel rendelkező Globe Telecomban 24,8 százalékos pakettel bír a német távközlési óriás, ám jelenlétét inkább pénzügyiként, semmint szakmaiként értékelték helyi megfigyelők. A Fülöp-szigeteki társaságot ugyanis a két nagyobb tulajdonos a 29,1 százalékot birtokló szingapúri SingTel és a 32,7 százalékos tulajdonrésszel rendelkező helyi konglomerátum, az Ayala irányítja.
A felajánlott csomag iránt várhatóan mindkét tulajdonos komoly érdeklődést mutat majd, igaz, a SingTel lehetőségeit a külföldi befektetők tulajdonát 40 százalékban korlátozó Fülöp-szigeteki törvény jelentősen szűkíti. A 24,8 százalékos csomag áráról a DT nem tett közzé semmiféle tájékoztatást, ám annak értékét piaci megfigyelők 430 millió dollár körülire taksálják.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet