BUX 139914.10 0,21 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladná a Deutsche Telekom-pakettet a német állam?

A hatalmas költségvetési hiányt csökkentésének módjairól tartott kormánymegbeszélésen a Deutsche Telekom állami pakettjének eladása is felmerült – szellőztette meg a lehetőséget a zöldek képviselője a ZDF-nek adott interjúban.

2003. június 26. csütörtök, 06:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Antje Hermenau értesülései szerint a 30,9 százalékos DT-részvénycsomagot a százszázalékos állami tulajdonban lévő Kreditanstalt für Wiederaufbaunak (KfW) adnák át, ahol már most is parkol egy 12 százalékos pakett. A befolyt pénzt adócsökkentésekre és a EU-s kritériumokat meghaladó költségvetési hiány lefaragására használná fel a kormányzat. A német pénzügyminiszter szerint a zöldek képviselőjének állításai teljesen pontatlanok, a megbeszéléseknek semmi köze sem volt a kormány adócsökkentési programjához. A KfW-vel történt tárgyalások tényét azonban nem tagadta a pénzügyi tárca vezetője, nyitva hagyva ezzel egy kiskaput a bankon keresztüli privatizálásra. A német kormány terveiben már régóta szerepel ugyanis a maradék DT-csomag privatizációja, ám ha a mostani helyzetben a piacra borítanák a pakettet, az az amúgy is nyomott részvényárfolyam teljes összeomlásához vezethetne – tudósított a Reuters.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet