BUX 139976.65 0,25 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem érdemes bankban váltani eurót

A NAPI Online távolról sem teljes körű felmérése alapján úgy tűnik, az utazási irodákban kedvezőbb árfolyamon juthatunk euróhoz, mint a bankokban, de a legjobban a külföldi kártyás fizetéssel jár az utazó.

2003. június 13. péntek, 11:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem érdemes a bankban valutát váltani, míg ugyanis az általunk vizsgált pénzintézetek mindegyike (OTP, Raiffeisen, Postabank, Erste (bár itt nem voltak friss adatok)) 265 forint feletti összeget kért az euróért, addig a Vistánál 262 forintért, az Ibusznál pedig 265 forintért juthatunk a közös valuta egységéhez. Persze a devizakondíciók mindenütt sokkal jobbak, így aki teheti, inkább bankkártyájával fizessen külföldön. Azt ugyanakkor nem árt tudni, hogy ekkor nem a tranzakció, hanem a banki elszámolás időpontjakor érvényes árfolyam számít, azaz előfordulhat, hogy kellemetlen meglepetés éri az egyszeri ügyfelet, de akár jól is járhat.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet