BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Danubiust a háború és a SARS sújtotta

Az iraki háború és az SARS-járvány turizmust érintő negatív hatásai nem hagyták nyom nélkül a Danubius eredményességét sem.

2003. május 14. szerda, 09:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szállodalánc az első három hónapban az elemzők várakozásánál is gyengébb eredményt tudott csak felmutatni, a szezonálisan gyenge időszakban idén 2,17 milliárd forint veszteséget ért el, ez jó egymilliárd forinttal gyengébb a tavalyinál.

A visszahúzó erőt elsősorban a magyar szállodák jelentették, a 978 millió forintos árbevétel növekedés félmilliárd mínusz lett volna, ha a szlovák szállodák 1,5 milliárdos bevételei nem növelték volna a csoport forgalmát (a negatív nemzetközi hatásokkal szemben a cseh és a szlovák szállodák, az ottani idegenforgalom regionális jellege miatt nagyrészt immúnisak maradtak).

A hazai idegenforgalom rossz helyzetét mutatja, hogy a budapesti szállodákban jó 12 százalékkal esett vissza a vendégéjszakák száma. A negatív hangvételű gyorsjelentés már a nyári időszakra is megkondít néhány vészharangot, a Danubius vezetése szerint ugyanis a szlovák hatóságok vízumkényszerrel nehezítik az arab országokból érkező vendégek beutazását, s ez negatív hatással lehet a pöstyéni szállodák teljesítményére.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet