A szállodalánc az első három hónapban az elemzők várakozásánál is gyengébb eredményt tudott csak felmutatni, a szezonálisan gyenge időszakban idén 2,17 milliárd forint veszteséget ért el, ez jó egymilliárd forinttal gyengébb a tavalyinál.
A visszahúzó erőt elsősorban a magyar szállodák jelentették, a 978 millió forintos árbevétel növekedés félmilliárd mínusz lett volna, ha a szlovák szállodák 1,5 milliárdos bevételei nem növelték volna a csoport forgalmát (a negatív nemzetközi hatásokkal szemben a cseh és a szlovák szállodák, az ottani idegenforgalom regionális jellege miatt nagyrészt immúnisak maradtak).
A hazai idegenforgalom rossz helyzetét mutatja, hogy a budapesti szállodákban jó 12 százalékkal esett vissza a vendégéjszakák száma. A negatív hangvételű gyorsjelentés már a nyári időszakra is megkondít néhány vészharangot, a Danubius vezetése szerint ugyanis a szlovák hatóságok vízumkényszerrel nehezítik az arab országokból érkező vendégek beutazását, s ez negatív hatással lehet a pöstyéni szállodák teljesítményére.
