BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zalakerámia: nem tudni, lesz-e ajánlat

A Zalakerámia frissen megválasztott elnöke nem nyilatkozott arról, hogy a főrészvényes Intergazprom-Invest tesz-e nyilvános ajánlatot vagy sem, de nagy lehetőségeket lát a cégben, s néhány éven belül az osztalékfizetést sem tartja kizártnak.

2003. március 21. péntek, 13:49

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Megdet Rahimkulov, a Zalakerámia igazgatóságának frissen megválaszott elnöke nem nyilatkozott arról, tesz-e a legnagyobb tulajdonrésszel rendelkező Intergazprom-Invest (I.G.P.I.) nyilvános ajánlatot vagy sem (tette mindezt a tőkepiaci törvény előírásaira való hivatkozással), ám véleménye szerint, abból, hogy ő lett a vállalat elnöke, mindenki eldöntheti, lesz-e nyilvános ajánlat, vagy sem.

Rahimkulov szerint jelentős hatékonyságjavulás érhető el a cégnél, ennek jegyében október-novemberre a készleteket a felére kívánják csökkenteni a társaságnál. A jó teljesítményt segítheti az is, hogy az I.G.P.I. jó kapcsolatokkal rendelkezik az orosz piacokon; a cél azonban nem az orosz kiskereskedelem, hanem az építőipari óriáscégek lesznek.
A Zalakerámia javuló gazdálkodása az lekövetkező években megteremti a lehetőségét annak, hogy a vállalat osztalákot fizessen; a cégnél el is kezdődött az új osztalékpolitika kidolgozása.

Az Általános Értékforgalmi Bank Rt. viszont arról számolt be, hogy szeretnék minél előbb átvenni a Zalakerámia hatalmas konzorciális hitelállományát, ezzel a társaság fő hitelnyújtójává válni. A cég elismerte, hogy az I.G.P.I. jelenleg nagyobb részvényese a Zalakerámiának, mint az ÁÉB Rt., de a bank ezzel szemben több szakmai erőforrást tud felmutatni, amit a vezető pozíciókba most megválasztott tisztségviselők is jól tükröznek.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet