Megdet Rahimkulov, a Zalakerámia igazgatóságának frissen megválaszott elnöke nem nyilatkozott arról, tesz-e a legnagyobb tulajdonrésszel rendelkező Intergazprom-Invest (I.G.P.I.) nyilvános ajánlatot vagy sem (tette mindezt a tőkepiaci törvény előírásaira való hivatkozással), ám véleménye szerint, abból, hogy ő lett a vállalat elnöke, mindenki eldöntheti, lesz-e nyilvános ajánlat, vagy sem.
Rahimkulov szerint jelentős hatékonyságjavulás érhető el a cégnél, ennek jegyében október-novemberre a készleteket a felére kívánják csökkenteni a társaságnál. A jó teljesítményt segítheti az is, hogy az I.G.P.I. jó kapcsolatokkal rendelkezik az orosz piacokon; a cél azonban nem az orosz kiskereskedelem, hanem az építőipari óriáscégek lesznek.
A Zalakerámia javuló gazdálkodása az lekövetkező években megteremti a lehetőségét annak, hogy a vállalat osztalákot fizessen; a cégnél el is kezdődött az új osztalékpolitika kidolgozása.
Az Általános Értékforgalmi Bank Rt. viszont arról számolt be, hogy szeretnék minél előbb átvenni a Zalakerámia hatalmas konzorciális hitelállományát, ezzel a társaság fő hitelnyújtójává válni. A cég elismerte, hogy az I.G.P.I. jelenleg nagyobb részvényese a Zalakerámiának, mint az ÁÉB Rt., de a bank ezzel szemben több szakmai erőforrást tud felmutatni, amit a vezető pozíciókba most megválasztott tisztségviselők is jól tükröznek.
