BUX 139864.61 0,17 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Opening bell a BÉT-en

Hagyományteremtő szándékkal ma a BÉT-en Kornai János egy csengő megszólaltatásával nyitotta meg a kereskedést. A példa és a csengő New Yorkból érkezett, bár a Wall Street-en - a hazai gyakorlattal ellentétben - a parketten is folyik kereskedés, így a brókerek is hallhatják az "opening bellt".

2003. március 4. kedd, 13:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kereskedés kezdetét jelző, 1990-ben a New York-i tőzsdétől kapott csengőt a neves közgazdászprofesszor ma újságírók jelenlétében szólaltatta meg. A BÉT közleménye úgy fogalmaz, hogy "a tőzsdei csengetést elvállaló, köztiszteletnek örvendő személyiségek ezzel a gesztussal ki is állnak a tőzsde, mint modern, a gyarapodást és megtakarítást szolgáló intézmény mellett." Kornai János a sajtótájékoztatón kijelentette, hogy egy ország tőzsdéjének stabil működése, élénkülése az ország gazdasági életére pozitív hatással van.

A BÉT szándékai szerint a nyitócsengetés meghonosítása a tőzsdei kereskedés népszerűsítését szolgálja. A New York-i börzén olyan személyiségek is megszólaltatták már az "opening bellt", mint például Bon Jovi, de nyitottak már meg kereskedést a WTC összeomlásakor a helyszíni mentésben részt vevő tűzoltók is. A budapesti börzén a tervek szerint havi rendszerességgel jelzi majd a nyitást csengő.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet