BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ezúttal estek a New York-i indexek

A keddi erősödés után tegnap estek a vezető tengerentúli tőzsdeindexek. A veszteségek hátterében az unalomig ismert indokok - az újabb Öböl-háború, a nyomában érkező esetleges újabb recesszió, valamint az Ahold révén kiújult kreatív könyvelési ügyek - állnak.

2003. február 27. csütörtök, 08:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Atlanti-óceán túlpartján a tegnapelőtti - elemzők számára is váratlan - emelkedést nem követte újabb pozitív nap. A zuhanást a Hewlett-Packard vezette, miután a hardveróriás a vártnál jobb nyereségről, ám egészen gyenge forgalomról számolt be a legutóbbi pénzügyi negyedévében. A társaság legjobb esetben is csak a legutóbbihoz hasonló három hónapot prognosztizált, aminek nyomán a befektetőkön úrrá lett a félelem, hogy a potenciális vevők továbbra sem hajlandóak az informatikai beruházásokra, visszavetve ezzel a lendületesnek semmiképp sem nevezhető gazdasági növekedést. A HP papírja azonban nem egyedül indult lefelé, a Dow Jones harmincas kosarában 25 részvénynek esett az árfolyama. Köztük volt a Microsofté is, annak ellenére, hogy a Deutsche Bank felminősítette a papírt, sőt kifejezetten ajánlotta tizenkét hónapos időtartamú befektetésre. A olajszektor részvényei a háborús félelmek miatt egekben járó olajárnak köszönhetően drágultak, s a nyertes oldalt erősítették a gyógyszergyártók papírjai is. Elemzők ez utóbbit azzal magyarázták, hogy a gazdaság erősödése és gyengülése, illetve a háborús kilátások a medicinák iránti keresletet kevésbé befolyásolják, mint a számítógépek piacát.
A Dow Jones és az S&P-500 egyaránt 1,3 százalékkal esett, 7 806,98, illetve 827,55 pontra, míg a Nasdaq Composite 1 303,68 pontos záróértéke 1,9 százalékkal maradt el a kedditől.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet