A bank szerdai közleménye emlékeztet arra, hogy a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsának hétfői döntése visszaállította az irányadó kéthetes kamathoz mért plusz-mínusz 1 százalékos kamatfolyosót és eltörölte a kéthetes betétnél a mennyiségi korlátot.
- Az OTP Bank árazásért felelős testülete a Monetáris Tanács határozata nyomán azonnal áttekintette a betéti kamatokat, illetve a korábbi 200 bázispontos jegybanki kamatcsökkentés hatására érvényesített, illetve elhatározott kamatcsökkentési intézkedéseket. Felülvizsgálta a törvényi kötelezettségnek megfelelően meghirdetett, ám csak március 8-tól hatályos betéti kamatcsökkentést - tájékoztatta az MTI-t Hegedűs Éva, a hitelintézet ügyvezető igazgatója.
A pénzpiaci folyamatok elemzése alapján meghozott és szerdán véglegesített döntés értelmében a folyószámlán 6 és 12 hónapra lekötött változó kamatozású betétek körében a bank nem érvényesíti a korábban közzétett 25 bázispontos kamatcsökkentést - közölte Hegedűs Éva.
Ennek eredményeként a lekötési idő és a lekötött összeg függvényében a jelenleg realizálható éves kamat 4,5 és 4,95 százalék közötti marad.
A legnagyobb magyarországi bank jelenleg több mint 834 milliárd forintnyi folyószámlabetétet kezel, ami az előző év hasonló időszakához képest több mint 30 százalékos növekedés. - A megtakarítások növekedése fontos jelzője a gazdasági folyamatok kedvező alakulásának - hangsúlyozta az ügyvezető igazgató. - Ugyanakkor az OTP Bank természetes érdeke is egyben, hogy kedvező kamatokkal is növelje a megtakarítási hajlandóságot, illetve a folyószámla tulajdonosok körét - tette hozzá.
