BUX 138954.79 -0,39 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rába: ha már veszteség, legyen kövér

A várakozásokat közül a legpesszimistábbhoz közelítő, -2,447 milliárd forintos veszteséggel zárta a tavalyi évet a Rába-csoport. A társaság vezetése a jelek szerint az amúgy is gyenge utolsó negyedévbe sürített egy rakás leírás, s így a pénzügyi tétel nélkül számolt vezsteség maghaladta a 4,4 milliárd forintot.

2003. február 14. péntek, 08:57

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A dollárgyengülés és a recesszió miatt visszaeső exportpiacok (39,4 milliárd forintra zuhant az árbevétel a 2001-es 57 milliárdról), a jelentős fedezetromlás, az alkatrész-üzletág visszaesése (például a Suzuki modellváltás miatt) mellett számos egyébb, egyszeri tétel is bekerült a mínuszt okozók közé. Ilyen volt a hatékonyságjavítás és letszámleépítés 900 millió, a piacépítés 450 millió, az idei leépítés tavaly megképzett tartaléka 663 millió, a készletek eszközök leírása 663 és a garanciális kötelezettségekre képzett kötelezettségek 431 millió forintos költsége.

A Rába tehát saját tőkéjének jó 15 százalékos olvadása mellett még a jelek szerint minden mozgathatót leírt tavaly, kérdés, hogy ez elég lesz-e ahhoz, hogy idén tiszta lappal indulhasson. A jelentés mindenesetre pesszimista, a főbb piacokon javulást legkorábban 2003 második felében várnak A cég tavalyi gazdálkodásának igazi pozitívuma az árfolyamkockázat-kezelés, ennek köszönhetően több, mint 1,6 milliárd forinttal lett kisebb a csoport vesztesége.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet