BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

DÉLELŐTTI ÖSSZEFOGLALÓ

Az európai tőzsdék ma sem találtak magukra, fél tíz után a Footsie 1,1, a CAC-40 0,9, a DAX pedig 0,5 százalékos mínuszban volt. A magyar gazdasági hírek között ma szinte minden a gyorsjelentésekről szól, az eredmények vegyesek.

2003. február 13. csütörtök, 09:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A januári jegybanki kamatcsökkentések után a szakemberek szerint a pénzintézetek még inkább a díj- és jutalékbevételek növelésére helyezik a hangsúlyt, az utóbbi időben mindenesetre több bank is növelte az ügyfelekre háruló terheket.

A működő gazdasági szervezetek száma 2002. december 31-én több mint 21 ezerrel haladta meg az előző év végi állapotot, ezen belül a működő társas vállalkozások száma több mint 13 és fél ezerrel, a működő egyéni vállalkozások száma közel 6 ezerrel emelkedett - jelentette a KSH.

Átalakítják a köztisztviselői lakáskedvezmény-rendszerét - döntött a lakásügyi kabinet. Az új szabály egyértelműbbé tenné, hogy kik azok, akik igénybe vehetik a kedvezményes hitelt, ugyanakkor a lehetőséget a rendvédelmi szervek dolgozóira is kiterjesztenék.

Az Egis Rt. a 2001/2002. üzleti év eredményéből részvényenként 120 forint osztalékot fizet, március 4-től - áll a társaság közleményében.

Kedvezőtlen gazdálkodási környezet, erős forint, magas villamosenergiaárak közepette a BorsodChem tavaly 50 százalékkal növelte nyereségét.

Az értékesített villamos energia mennyisége tavaly 3,5 százalékkal nőtt az Elműnél, ami főként a fogyasztók számának növekedéséből adódik. A társaságnál ráadásul a villamosenergia-árrés is növekedett, ami jótékonyan hatott a közel másfélszeresére, 9,5 milliárd forintra emelkedő nyereségre is.

Az előző évhez képest kis mértékű, 1,4 százalékos visszaesést mutatott a villamosenergia-értékesítés az Émásznál, a társaság azonban ennek ellenére megháromszorozta adózás utáni eredményét, amely így 1,2 milliárd forintra emelkedett.

Nyolcmilliárd forint feletti forgalom mellett tavaly közel harmadával növelte nyereségét a Domus.

Történetének legjobb évéről számolt be a Globus Rt. tavalyi gyorsjelentésében. A konzervipari csoport forgalma 18,5 százalékkal bővült, tavaly már elérte a 32,4 milliárd forintot, adózott eredménye pedig másfélszeresére bővült, 1,66 milliárd forint lett szemben a tavaly 1,02 milliárddal.

Hat veszteséges negyedévet követően a tavalyi év utolsó három hónapját végre 124 ezer eurós nyereséggel zárhatta a Graphisoft, bár az éves eredmény nem lett valami fényes, ugyanis a veszteség összesen 2,56 millió euróra rúgott.

Az IEB Rt. az elmúlt évet 1 157 millió forint eredménnyel zárta, a csoport konszolidált eredménye 1 129 millió forint lett. A nyereség elmaradt az 1,2-1,5 millárdos piaci várakozástól.

A BIF Rt. meglepően jó eredményről számolt be gyorsjelentésében, bár a társaság az elmúlt évet az egy évvel korábbi profit felét érte csak el.
A BIF a tavaly 667,4 millió forint adózás előtti, illetve 536,6 millió forint adózott nyereséget produkált, vagyis eredménye az egy évvel korábbihoz képest a felére apadt. Figyelemre méltó, hogy a gyorsjelentés nyilvánosságra kerülését megelőzően, vagyis tegnap egy igen jelentős, százezer darabos BIF-tétel cserélt gazdát a BÉT-en.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet