BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A vártnak megfelelően veszteséges a Graphisoft (részletes)

Hat veszteséges negyedévet követően a tavalyi év utolsó három hónapját végre nyereséggel zárhatta a Graphisoft, bár az éves eredmény nem lett valami fényes.

2003. február 13. csütörtök, 08:57

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A forinterősödést legjobban megszenvedő társaság az új Archicad verzió novemberi megjelenésének köszönhetően az utolsó három hónapban szerény 124 ezer eurós pozitív eredményről számolhatott be, ám mint arra már őszi profit-warningjukban is felhívták a figyelmet éves eredményük nem kápráztathatja el a részvényeseket. A szoftvergyártó a szigorú leépítéseknek és költség-kontrollnak köszönhetően üzemi kiadásait ugyan 7 százalékal csökkentette, ám forgalma ennél jobban, 10,8 százalékkal esett vissza a tavalyi év során, s így a 2002-es esztendőt a társaság 2,56 millió eurós nettó veszteséggel zárta. Ez ugyan jobbnak tűnik az egy évvel korábbi 4 milió eurós veszteségnél, ám akkor az eredményt drasztikusan rontotta egy 3 millió eurós negatív értékhelyesbítés is.

A gyorsjelentés ugyan sikeresnek értékeli a tavalyi év utolsó három hónapját, s már felfedezni véli a fellendülés jeleit, ám véleményünk szerint a helyzet korántsem ennyire rózsás. A társaság bevételei ugyanis igen komolyan a vezető termék az ArchiCad frissítési ciklusát követik, s annak ellenére, hogy az utolsó negyedév két-harmad részében már piacon volt a szoftver, a cégnek alig sikerült nyereséget kimutatnia.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet