BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Indul az új kelet-közép-európai befektetési alap

A DBG Eastern Europe létrehozta második, Kelet-Közép-Európára összpontosító befektetési alapját. Az alap 67,2 millió euróval indul, az év hátralévő részében, további befektető bevonásával 80 millió euróra kívánja növelni tőkéjét.

2003. január 28. kedd, 10:47

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A DBG Eastern Europe II LP elnevezésű alap a DBG Osteuropa-Holding GmbH utódja, amely eddig befektetéseik közel négyszeresét tudta visszafizetni tulajdonosainak - áll a DBG közleményében. A DBG Eastern Europe II LP létrejöttét az előd-alap minden befektetője - a Deutsche Bank, az EBRD, a Mitsubishi Corporation és a DEG - támogatta befektetéseivel.

A DBG Eastern Europe 1998 júliusában jelent meg Magyarországon. Akkor részesedést vásárolt a Hungarocamion Rt.-ben, a múlt év végén pedig kiszállt a cégből.

A DBG Eastern Europe stratégiája változatlan: a társaság továbbra is a vállalati életciklus későbbi szakaszaiban eszközölt befektetéseket, azaz a vállalatbővítések finanszírozását, a vezetői kivásárlásokat és vezetői részvényvásárlásokat, valamint az ágazati és regionális vállalat-összevonási ügyleteket állítja tevékenysége középpontjába. Az alap elsősorban a legfejlettebb EU-tagjelölt országokra - Csehországra, Magyarországra és Lengyelországra - koncentrál, másodlagos célterületét pedig Horvátország, Szlovákia, Szlovénia, Délkelet-Európa és a balti államok alkotják.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet