BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteségek a Wall Streeten

Az utóbbi időben megszokott háborús aggodalmak mellett tegnap a nagy mennyiségben napvilágot látott gyorsjelentések is borzolták a befektetők kedélyét a tengerentúli piacokon, miközben a fogyasztói bizalom apadását sem heverték ki a befektetők. A legfontosabb részvényindexek délnek vették az irántyt.

2003. január 22. szerda, 08:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bár a vártnál jobb házépítési adatok nyomán nyitáskor mutatkozott némi lelkesedés a New York-i tőzsdéken, a vállalati gyorsjelentések hamar meghozták az első felhőket a befektetők feje fölé. Az elemzők meglehetősen gyenge eredményekre számítottak és ez számos esetben be is jött: a Citigroup nyeresége éves összevetésben a harmadával esett vissza, jórészt az Enron-botránynak betudhatóan, a Ford pedig hitelüzletága nélkül nem is lehetett volna nyereséges. Akadtak jó hírek is: a Johnson & Johnson és a 3M egyaránt növelni tudta nyereségét az előző év hasonló időszakához képest, igaz, az utóbbi ezt jelentős leépítésekkel érte el. A távközlési, illetve technológiai szektor két nagyágyúja, a Juniper Networks és a Nortel Networks részvényei elemzői felminősítés nyomán drágultak.
A Dow Jones ipari átlag végül 1,7 százalékos veszteséggel 8 442,90 ponton zárta a kereskedést, az S&P-500 1,6 százalékkal 887,62 pontra csökkent, a Nasdaq Composite 1 364,25 pontos záróértéke pedig 0,9 százalékos mínuszt takart.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet