A különböző gazdasági site-ok által idézettek szerint Románia ezzel a vezetékkel csatlakozik az Európai Unió gázhálózatához. A gázvezeték átadását 2004 novemberére tervezik, s a remények szerint a befektetés révén Románia
nyugati megyéiben a gázellátás folyamatos lesz, megszűnnek az eddig jelentkező nyomáscsökkenési problémák.
