A Mol erős regionális partneri kapcsolatot ajánl az INA-nak és Horvátországnak, ami az első számú horvát társaság számára lehetővé teszi a vezető szerep megszerzését a magas növekedésű dél-kelet európai piacon - áll a közleményben.
A Mol nemcsak elfogadja a horvát kormány által meghatározott főbb feltételeket az INA privatizációjával kapcsolatban, de egyúttal kész arra is, hogy a jövőben jelentős tőkét biztosítson az INA számára a tervezett nemzetközi és regionális fejlesztések megvalósításához.
A Mol úgy ítéli meg, hogy regionális piaci tapasztalata, vezetési gyakorlata és pénzügyi helyzete egyaránt arra pozícionálja, hogy az INA hosszútávú stratégiai partnere legyen. Hazai működésének átalakításával és a Slovnaft-tal létrehozott sikeres regionális partneri együttműködésével a Mol egyedülálló tapasztalatokkal rendelkezik a részvényesi érték teremtésében. Társaságunk szilárdan hiszi hogy ezen tapasztalatokra és eredményekre építve sikeres partneri kapcsolatot valósíthat meg az INA-val - szögezi éle a társaság.
A Mol Rt. meggyőződése, hogy az INA számára ajánlott pénzügyi és stratégiai ajánlata minden szempontból előnyös, versenyképes és a legjobb megoldást ajánlja az INA és a horvát olaj és gázipar jövőbeni fejlődéséhez.
A Mol-csoport Közép-Kelet Európa vezető integrált olaj és gázipari csoportja, a nettó árbevétel tekintetében Magyarország legnagyobb társasága és piacvezető Magyarországon valamennyi alaptevékenységét illetően.
