BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A forint 7,5 százalék alá is benézett

A csütörtöki délutáni, második 100 bázispontos kamatcsökkentés végre meghozta a várt hatást. A forint még csütörtökön gyengült és eltávolodott az intervenciós sáv 15 százalékos szélétől, majd péteken a nyitás előtt a sávközéptől számított 7,46 és 11,19 százalékos értékek között ingadozott az erős oldalon. A legmagasabb euróárfolyam 255,50 forint volt, ilyen magas szinten utoljára 2001 októberében állt az európai deviza.

2003. január 17. péntek, 17:24

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hírek szerint az MNB ezúttal is aktívan részt vállalt a forint védelmében, de 244-245 forintos árfolyam körül ezúttal már az eladási oldalon jelent meg. Az elmúlt három nap alatt állítólag több milliárd forintos nyereséget realizált a jegybank (olcsón vett deivzát a sávszélen, majd eladta drágábban a gyengülés után). A bankközi devizapiacon délután 10,87 százalékon állt a hazai fizetőeszköz, ez 246,00-246,20 forintos eurójegyzéseket jelent. A dollár a nemzetközi piacokon jelentősen gyengült, itthon a forint gyengülése következtében azonban erősödött, a bankok a nap végén már 230,50-230,80 forinton jegyezték.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet