BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ki-kikandikál a forint a sávból

Csütörtökön délelőtt a forintpiacon minden a Magyar Nemzeti Bank (MNB) intervenciójától függött, enélkül ugyanis már kizuhant volna a +/- 15 százalékos sávból a forint.

2003. január 16. csütörtök, 11:41

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem hivatalos források szerint a jegybank délelőtt fél 11-ig már mintegy 2 milliárd eurót vásárolt a nyílt piacon. Szerdán mintegy egymilliárd euró értékben avatkozott be az MNB.

A forint ellen felerősödő spekulációban 233,00 forinton is adtak el eurót külföldi bankok piacnyitás előtt a 234,69 forintos sávszéli árfolyamhoz képest, hogy a jegybankot rákényszerítsék vagy a kamatok további csökkentésére, vagy az árfolyamsáv eltolására.
Járai Zsigmond jegybankelnök délelőtti sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy az árfolyamsávot nem nyitják meg, de amennyiben
szükséges, még akár a nap folyamán újabb kamatcsökkentésre kerülhet sor.

Délelőtt kilenctől 234,66-234,69 forinton kereskednek az euróval, kiemelkedő forgalom mellett - mondták a kereskedők. A dollárt 222,30-222,40 forinton jegyezték reggel, 0,50 forinttal gyengébben a szerdai szintnél.

A forint kamatpiacon kaotikus állapotok uralkodtak délelőtt. Az overnight kamatok a likviditás szűke miatt nem csökkentek olyan mértékben, mint a hosszabb lejáratoké. Az egynapos hitelek ára 7,80-8,00 százalék között volt délelőtt az előző napi
8,50-9,00 százalékkal szemben.

Egy hónapra azonban 4,40-4,60 százalékon is kötöttek üzletet, míg előző nap az egy hónapos Bubor ennek majdnem duplája, 8,84 százalék volt.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet